Zgodba o zapuščenem klavirju

Zgodba nekega zapuščenega klavirja

Pred tedni smo uspešno zaključili še eno izjemno zahtevno obnovo klavirja Bösendorfer.

Klavir smo pripeljali v našo klavirsko delavnico v izjemno slabem stanju. Prava razsežnost poškodb je bila vidna šele, ko smo celoten klavir razstavili. Kot je rekel Jožef Benda za Program ARS, smo imeli z obnovo klavirja v naši klavirski delavnici “velik žur”. Klavir Bösendorfer je bil v naši klavirski delavnici deležen popolne obnove. Bil je zelo razsušen in razpokan, vendar nam je kljub vsemu uspelo ohraniti resnonančno dno.

Resonančna plošča je srce klavirja in kakršnekoli napake na tej plošči pomenijo težave z zvokom v nekaterih primerih pa tudi propad klavirja.

Klavir, Bösendorfer GP 225 s subkontra F – letnik 1925, iz studia 1, so nam zaupali v obnovo iz Radia Slovenija.

Zgodbo Bösendorfer klavirja je raziskal in povzel v štirih delih Gregor Strniša, skladatelj, aranžer in pianist. Preberete si jo lahko na spletni strani g. Gregorja Strniše.

Veseli smo, da smo z našo ekipo klavirskih tehnikov tudi mi del te zgodbe, ki se sedaj, kot pravi direktor Radia Slovenije,  g. Mirko Štular,  imenuje:

ZGODBA NEKDAJ ZAPUŠČENEGA KLAVIRJA

Vabljeni k ogledu zanimive zgodbe o zapuščenem, skrivnostnem klavirju in predstavitev prenovljenega koncertnega klavirja Bösendorfer iz studia 26 Radia Slovenija.

Spodaj si lahko ogledate galerijo slik obnove klavirja Bösendorfer v klavirski delavnici Benton

Posted in klavir, obnova klavirja and tagged , , , .

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja